W skład systemu „illbruck EPDM” do uszczelniania złączy okien aluminiowych fasad słupowo-ryglowych, wchodzą produkty marki illbruck oznaczone symbolami:
Skład produktów wewnątrz połączenia jest zgodny z zasadą „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”, co oznacza, że szczelna membrana znajduje się po wewnętrznej stronie złącza, zapobiegając przenikaniu wilgoci z powietrza (pary wodnej) do materiału izolacji cieplnej złącza. Funkcję tę pełni membrana wewnętrzna illbruck ME210. Zewnętrzna strona złącza chroniona jest przez membranę o maksymalnej wytrzymałości na warunki pogodowe, na długotrwałe promieniowanie UV, szczelnej w przypadku zacinającego deszczu – membranę zewnętrzną illbruck ME220 o zoptymalizowanej przenikalności pary wodnej, co pozwala na właściwe wentylowanie elementu konstrukcji. Złącze między tymi dwiema membranami musi oczywiście być wypełnione odpowiednim materiałem izolującym termicznie, jak dedykowana dla przypadku wełna mineralna. W badaniach system „illbruck EPDM” uzyskał 4 klasę przepuszczalności powietrza (współczynnik infiltracji powietrza a<0,1 (1) oraz wodoszczelność na poziomie 1200Pa.
1 Przepuszczalność powietrza, nazywana również infiltracją powietrza odpowiada przede wszystkim na pytanie, na ile szczelna jest przegroda budowlana. W badaniach ustala się ilość powietrza przenikającą przez okno przy założonym ciśnieniu próbnym. Współczynnik infiltracji powietrza „a” – to ilość powietrza jaka przeniknie w ciągu 1 godziny przez 1 metr szczeliny ściany osłonowej /okna przy różnicy ciśnień 1daPa/m3 (10 Pa). Im wyższa zadeklarowana klasa właściwości przepuszczalności powietrza tym szczelniejsze okno.